ZASOBNOŚĆ I ZANIECZYSZCZENIE GLEB WIELKOPOLSKI. STAN NA ROK 2000 1. CHARAKTERYSTYKA GLEB WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO |
|
Lp. | Powiat/gmina | Klasy bonitacyjne gruntów ornych wyrażone w procentach | ||||||||
I | II | IIIa | IIIb | IVa | IVb | V | VI | VI RZ | ||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
1. | CHODZIESKI Budzyń Chodzież Chodzież miasto Margonin Szamocin |
0 0 0 0 0 0 |
0 0 2 10 0 0 |
5 6 6 21 2 0 |
7 10 7 3 8 1 |
26 27 26 13 31 14 |
15 11 14 10 22 11 |
27 29 24 25 25 30 |
19 16 19 14 12 41 |
1 1 2 4 0 3 |
2. | CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI Czarnków Czarnków miasto Drawsko Krzyż Lubasz |
0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 |
2 1 2 1 0 3 |
5 4 0 2 0 15 |
14 16 11 4 3 24 |
10 11 7 4 10 11 |
32 33 23 30 34 22 |
33 32 53 53 45 24 |
4 3 4 6 8 1 |
2. | Połajewo Trzcianka Trzcianka miasto Wieleń |
0 0 0 0 |
0 0 0 0 |
3 2 0 0 |
7 4 0 1 |
25 11 0 4 |
17 10 3 5 |
32 38 51 33 |
16 32 44 45 |
0 3 2 12 |
3. | GNIEŹNIEŃSKI Czerniejewo Gniezno Gniezno miasto Kiszkowo Kłecko Łubowo Mieleszyn Niechanowo Trzemeszno Witkowo |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
3 5 1 0 1 4 2 1 5 1 9 |
22 30 21 14 12 31 23 22 40 10 20 |
10 8 7 12 10 11 8 12 16 13 5 |
23 18 25 28 19 27 26 28 18 32 12 |
13 9 13 15 23 12 7 12 10 22 6 |
21 26 25 23 28 14 26 20 7 12 26 |
8 4 8 8 6 1 8 4 4 8 21 |
0 0 0 0 1 0 0 1 0 2 1 |
4. | GOSTYŃSKI Borek Wlkp. Gostyń Krobia Pępowo Piaski Pogorzela Poniec |
0 0 0 0 0 0 0 0 |
3 1 1 5 1 4 1 7 |
47 46 35 50 56 54 49 40 |
18 18 11 19 22 14 32 13 |
16 18 21 16 12 15 11 15 |
5 6 11 5 3 3 2 8 |
8 8 13 4 5 8 4 13 |
3 3 8 1 1 2 1 4 |
0 0 0 0 0 0 0 0 |
5. | GRODZISKI Granowo Grodzisk Kamieniec Rakoniewice Wielichowo |
0 0 0 0 0 0 |
0 0 1 0 0 0 |
8 14 12 12 2 2 |
14 19 14 21 8 6 |
31 44 22 42 19 31 |
12 11 16 9 12 12 |
20 9 18 13 30 29 |
14 3 15 3 27 19 |
1 0 2 0 2 1 |
6. | JAROCIŃSKI Jaraczewo Jarocin Kotlin Żerków |
0 0 0 0 0 |
1 1 1 1 3 |
22 24 27 28 12 |
15 21 13 18 9 |
24 22 28 22 23 |
11 7 10 10 16 |
22 19 17 19 31 |
5 6 4 2 6 |
0 0 0 0 0 |
7. | KALISKI Blizanów Brzeziny Ceków Godziesze Wielkie Koźminek Lisków Mycielin Opatówek Stawiszyn Szczytniki Żelazków |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
2 4 0 2 0 0 0 0 1 6 1 7 |
13 28 0 13 0 2 4 9 8 27 12 25 |
12 19 0 10 1 15 9 9 6 20 15 21 |
13 14 3 11 11 12 12 16 10 12 19 17 |
7 7 4 4 10 4 5 5 10 6 15 6 |
21 13 27 24 28 19 24 30 23 16 20 15 |
31 14 64 35 49 45 44 30 41 12 17 9 |
1 1 2 1 1 3 2 1 1 1 1 0 |
8. | KĘPIŃSKI Baranów Bralin Kępno Łęka Opatowska Perzów Rychtal Trzcinica |
0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 |
3 6 0 2 5 2 5 1 |
7 10 2 6 12 7 5 4 |
16 13 18 16 23 17 16 14 |
16 9 16 8 13 22 23 26 |
34 33 34 35 26 40 35 35 |
23 27 28 31 21 12 16 19 |
1 2 2 2 0 0 0 1 |
9. | KOLSKI Babiak Chodów Dąbie Grzegorzew Kłodawa Koło Koło miasto Kościelec Olszówka Osiek Mały Przedecz |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
1 0 8 1 0 1 0 0 0 1 0 0 |
15 4 48 10 18 26 7 0 1 18 4 2 |
14 14 18 11 10 16 19 5 3 19 11 10 |
24 27 15 26 15 24 34 19 10 31 23 35 |
9 11 4 7 7 9 6 8 7 7 4 27 |
21 24 7 23 33 17 21 42 34 15 24 18 |
15 19 0 20 16 7 12 23 40 9 29 8 |
1 1 0 2 1 0 1 3 5 0 5 0 |
10. | KONIŃSKI Golina Grodziec Kazimierz Biskupi Kleczew Kramsk Krzymów Rychwał Rzgów Skulsk Sompolno Stare Miasto Ślesin Wierzbinek Wilczyn |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
4 3 1 2 6 0 0 1 1 1 3 0 13 4 13 |
9 12 2 13 16 3 1 5 4 6 9 0 16 8 17 |
21 17 12 39 37 13 3 13 17 25 30 5 24 15 32 |
12 9 10 17 15 12 4 11 12 19 12 11 8 15 8 |
27 21 38 17 19 34 31 36 33 32 30 37 18 26 19 |
26 34 36 12 7 35 53 32 30 17 16 45 20 31 11 |
1 4 1 0 0 3 8 2 3 0 0 2 1 1 0 |
11. | KOŚCIAŃSKI Czempiń Kościan Kościan miasto Krzywiń Śmigiel |
0 0 0 0 0 0 |
2 0 3 3 1 4 |
12 14 12 15 7 16 |
23 42 22 15 13 18 |
29 29 30 23 30 26 |
10 5 13 16 11 10 |
16 7 15 20 23 18 |
8 3 5 8 14 8 |
0 0 0 0 1 0 |
12. | KROTOSZYŃSKI Kobylin Koźmin Krotoszyn Rozdrażew Sulmierzyce Zduny |
0 0 0 0 0 0 0 |
1 2 1 1 1 0 0 |
34 46 42 23 51 8 8 |
20 10 28 19 25 17 12 |
19 11 14 31 11 34 16 |
5 6 3 5 3 6 13 |
16 21 9 17 8 21 36 |
5 4 3 4 1 14 15 |
0 0 0 0 0 0 0 |
Lp. | Powiat/gmina | Klasy bonitacyjne gruntów ornych wyrażone w procentach | ||||||||
I | II | IIIa | IIIb | IVa | IVb | V | VI | VI RZ | ||
13. | LESZCZYŃSKI Krzemieniewo Lipno Osieczna Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice |
0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 |
13 29 7 5 22 10 1 2 |
13 22 14 12 17 10 6 5 |
27 23 35 34 23 25 22 23 |
10 8 12 14 9 10 11 10 |
25 10 27 25 19 32 35 37 |
12 8 5 10 10 13 24 22 |
0 0 0 0 0 0 1 1 |
14. | MIĘDZYCHODZKI Chrzypsko Wielkie Kwilcz Międzychód Sieraków |
0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 |
5 10 6 4 3 |
7 8 7 6 5 |
22 32 19 18 26 |
16 15 16 17 16 |
30 28 33 27 32 |
18 7 18 24 17 |
2 0 1 4 1 |
15. | NOWOTOMYSKI Kuślin Lwówek Miedzichowo Nowy Tomyśl Opalenica Zbąszyń |
0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 |
7 13 11 0 1 12 1 |
12 26 13 0 2 20 3 |
20 31 21 5 8 34 7 |
11 12 10 6 10 13 15 |
20 11 19 20 32 13 29 |
26 7 22 49 46 8 41 |
4 0 4 20 1 0 4 |
16. | OBORNICKI Oborniki Rogoźno Ryczywół |
0 0 0 0 |
1 1 0 2 |
16 19 11 17 |
15 22 10 10 |
29 27 32 28 |
7 8 8 7 |
22 14 29 25 |
9 8 9 10 |
1 1 1 1 |
17. | OSTROWSKI Nowe Skalmierzyce Odolanów Ostrów Wlkp. Ostrów Wlkp. miasto Przygodzice Raszków Sieroszewice Sośnie |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
4 11 0 5 0 0 3 0 0 |
10 16 2 14 5 4 16 2 0 |
23 32 12 30 30 9 33 13 2 |
10 12 8 12 7 8 14 9 2 |
25 21 21 19 30 28 23 34 33 |
28 8 56 20 28 50 11 40 61 |
0 0 1 0 0 1 0 2 2 |
18. | OSTRZESZOWSKI Czajków Doruchów Grabów Kobyla Góra Kraszewice Mikstat Ostrzeszów |
0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 |
1 1 3 1 0 1 0 0 |
1 1 1 1 0 1 1 1 |
7 6 9 7 3 6 13 6 |
7 5 4 5 6 7 11 9 |
28 32 22 34 27 33 36 21 |
52 51 59 48 56 48 37 59 |
4 4 2 4 8 4 2 4 |
19. | PILSKI Białośliwie Kaczory Łobżenica Miasteczko Krajeńskie Piła Szydłowo |
0 0 0 0 0 0 0 |
0 1 0 0 0 0 0 |
7 13 1 8 14 0 1 |
19 18 4 22 17 0 14 |
32 26 19 40 24 10 38 |
19 23 15 19 25 12 25 |
16 16 37 9 15 16 16 |
6 3 22 2 5 61 5 |
1 0 2 0 0 1 1 |
19. | Ujście Wyrzysk Wysoka |
0 0 0 |
0 0 0 |
7 13 9 |
12 29 26 |
29 28 36 |
9 18 20 |
27 10 8 |
15 2 1 |
1 0 0 |
20. | PLESZEWSKI Chocz Czermin Dobrzyca Gizałki Gołuchów Pleszew |
0 0 0 0 0 0 0 |
1 0 0 1 0 2 0 |
18 0 9 38 3 20 17 |
10 1 8 18 4 12 8 |
22 14 21 23 10 29 23 |
8 8 18 2 2 9 8 |
27 25 35 16 23 25 33 |
14 50 9 2 55 3 11 |
0 2 0 0 3 0 0 |
21. | POZNAŃSKI Buk Czerwonak Dopiewo Kleszczewo Komorniki Kostrzyń Kórnik Luboń Mosina Murowana Goślina Pobiedziska Puszczykowo Rokietnica Stęszew Suchy Las Swarzędz Tarnowo Podgórne |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 1 0 0 2 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 |
8 2 3 7 26 10 10 12 2 0 4 6 0 17 5 3 7 7 |
13 21 5 18 24 12 16 11 3 0 5 9 0 17 17 10 13 14 |
36 38 25 26 30 55 40 42 46 18 29 35 8 35 51 26 41 33 |
13 16 12 19 10 8 13 8 7 12 20 7 17 12 13 20 12 13 |
20 15 36 20 8 12 17 19 27 39 26 24 37 13 11 32 20 22 |
9 7 19 10 1 3 3 6 15 29 15 15 33 5 3 8 6 10 |
1 1 0 0 0 0 1 0 0 2 1 4 5 0 0 1 1 1 |
22. | RAWICKI Bojanowo Jutrosin Miejska Górka Pakosław Rawicz |
0 0 0 0 0 0 |
0 1 0 0 0 0 |
18 18 12 27 27 9 |
16 22 11 20 20 6 |
24 28 23 23 23 20 |
5 8 6 3 3 5 |
17 15 20 12 12 28 |
20 8 28 15 15 32 |
0 0 0 0 0 0 |
23. | SŁUPECKI Lądek Orchowo Ostrowite Powidz Słupca Słupca miasto Strzałkowo Zagórów |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 6 0 0 1 0 |
8 5 5 0 20 9 14 24 1 |
14 20 16 7 8 22 18 11 4 |
24 35 40 24 12 21 17 15 10 |
13 11 19 19 8 11 10 11 10 |
21 15 17 22 24 17 29 26 29 |
19 14 3 26 22 19 12 11 42 |
1 0 0 2 0 1 0 1 4 |
Lp. | Powiat/gmina | Klasy bonitacyjne gruntów ornych wyrażone w procentach | ||||||||
I | II | IIIa | IIIb | IVa | IVb | V | VI | VI RZ | ||
24. | SZAMOTULSKI Duszniki Kaźmierz Obrzycko Ostroróg Pniewy |
0 0 0 0 0 0 |
1 0 0 11 0 0 |
15 9 19 35 11 7 |
19 14 23 14 28 22 |
26 29 38 10 24 28 |
11 18 7 5 12 13 |
18 23 9 14 19 20 |
9 6 4 10 6 10 |
1 1 0 1 0 0 |
. | Szamotuły Wronki |
0 0 |
1 3 |
17 16 |
20 17 |
23 22 |
10 7 |
20 17 |
9 16 |
0 2 |
25. | ŚREDZKI Dominowo Krzykosy Nowe Miasto Środa Zaniemyśl |
0 0 0 0 0 0 |
2 0 0 0 4 0 |
15 10 2 8 26 13 |
15 18 2 17 19 13 |
30 43 10 40 28 28 |
10 7 9 12 10 13 |
17 13 41 20 9 18 |
10 8 33 3 4 15 |
1 1 3 0 0 0 |
26. | ŚREMSKI Brodnica Dolsk Książ Wlkp. Śrem |
0 0 0 0 0 |
2 6 2 0 2 |
12 20 13 2 15 |
12 16 10 6 15 |
29 26 27 32 30 |
10 11 11 10 9 |
22 14 24 31 18 |
13 7 13 19 11 |
0 0 0 0 0 |
27. | TURECKI Brudzew Dobra Kawęczyn Malanów Przykona Tuliszków Turek Turek miasto Władysławów |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
2 2 1 6 1 2 2 0 12 4 |
7 10 7 12 10 8 4 5 10 2 |
13 11 19 18 15 13 8 10 13 7 |
5 8 8 5 2 5 2 6 4 3 |
29 31 23 25 29 32 31 33 37 24 |
42 36 41 31 40 38 51 45 24 57 |
2 2 1 3 3 2 2 1 0 3 |
28. | WĄGROWIECKI Domasławek Gołańcz Mieścisko Skoki Wapno Wągrowiec Wągrowiec miasto |
0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 1 0 0 0 0 0 0 |
5 14 5 3 2 16 1 0 |
12 28 14 12 5 25 6 0 |
38 36 48 38 30 42 37 0 |
13 10 14 13 13 9 13 1 |
21 10 15 20 25 7 30 35 |
10 1 4 12 20 1 12 62 |
1 0 0 2 5 0 1 2 |
29. | WOLSZTYŃSKI Przemęt Siedlec Wolsztyn |
0 0 0 0 |
0 0 0 0 |
1 0 2 1 |
4 4 5 5 |
18 22 13 16 |
13 11 12 17 |
32 30 37 27 |
31 31 30 33 |
1 2 1 1 |
30. | WRZESIŃSKI Kołaczkowo Miłosław Nekla Pyzdry Września |
0 0 0 0 0 0 |
2 0 0 0 0 4 |
14 7 11 2 0 27 |
15 15 17 13 2 19 |
24 30 26 27 20 21 |
11 16 13 10 10 9 |
20 23 22 27 23 15 |
14 9 11 21 43 5 |
0 0 0 0 2 0 |
31. | ZŁOTOWSKI Jastrowie Krajenka Lipka Okonek Tarnówka Zakrzewo |
0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 |
2 1 1 1 5 1 0 |
8 10 8 7 16 6 2 |
27 26 31 32 27 33 21 |
23 16 23 22 22 24 23 |
26 27 27 22 22 26 31 |
12 17 9 14 7 8 21 |
2 3 1 2 1 2 2 |
. | Złotów Złotów miasto |
0 0 |
0 0 |
1 0 |
3 1 |
27 17 |
28 11 |
29 34 |
11 28 |
1 9 |
32. | GRODZKI KALISZ |
0 |
1 |
12 |
7 |
27 |
16 |
26 |
11 |
0 |
33. | GRODZKI KONIN |
0 |
0 |
1 |
8 |
28 |
11 |
30 |
21 |
1 |
34. | GRODZKI LESZNO |
0 |
1 |
11 |
7 |
13 |
7 |
29 |
31 |
1 |
35. | GRODZKI POZNAŃ |
0 |
0 |
6 |
13 |
37 |
6 |
24 |
12 |
2 |
. | WIELKOPOLSKA |
0 |
1 |
12 |
12 |
24 |
11 |
22 |
17 | 1 |
do góry strony |